Zajęcia edukacyjne i dodatkowe

Język Angielski

Zajęcia z języka angielskiego dostosowane są do wieku oraz poziomu zaawansowania dzieci. Nasze przedszkole stawia na naukę przez zabawę,  odgrywając scenki oraz wykorzystując różne gry. Edukacja z języka angielskiego zgodnie z podstawą programową odbywa się dwa razy w tygodniu po pół godziny. Podczas zajęć wykorzystujemy materiały audio i wideo dostosowane do wieku najmłodszych.

Zajęcia edukacyjne z psem

Raz w miesiącu przyjeżdża do naszych podopiecznych piesek z opiekunem, realizując elementy dogoterapii. Dzieci zapoznają się z psem terapeutą, poznają ogólne zasady współpracy z psem, uczą się właściwego stosunku do zwierząt, opieki i pomocy.
Dogoterapeuta organizuje szereg zabaw z psem,
w których dzieci biorą udział, pokonując barierę strachu, poznając zabawy ze zwierzętami, mogąc wykorzystać je w domu ze swoim pupilem.
W zajęciach z psem terapeutą duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo. Pies to nie tylko towarzysz zabaw, ale także potencjalne zagrożenie, dlatego nasi podopieczni uczą się prawidłowych zachowań w stosunku do obcych psów, jak się ochronić w razie ataku.
Zajęcia z psem pozwalają dzieciom na poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

Zajęcia taneczne

Ruch jest naturalną potrzebą rozwojową każdego dziecka, a odpowiednie zaspokojenie jej i pokierowanie niespożytą energią  przedszkolaków staje się źródłem satysfakcji i sposobem na rozładowanie emocji. Zajęcia taneczne sprzyjają podnoszeniu sprawności fizycznej, kształtują harmonię ruchu, poczucie estetyki i rytmu. Opanowanie prostego układu tanecznego sprawia,
że dzieci jeszcze chętniej podejmują nowe wyzwania
i stają się pewniejsze swoich możliwości.

Spotkanie z ciekawymi gośćmi

Cykliczna forma spotkań umożliwiająca dzieciom poznawanie ludzi o różnych zawodach, pasjach, talentach, którzy opowiadają o swojej pracy
i  doświadczeniu. 

Rytmika

W naszym przedszkolu zajęcia z rytmiki polegają na autentycznej aktywności dziecka
w obcowaniu z muzyką, obejmuje wszystkie formy wychowania muzycznego - śpiew, ruch, grę, tworzenie, słuchanie - zintegrowane w jedną całość.
Zajęcia prowadzi mgr Kinga Kowalska-Jureczko - osoba obdarowana talentem wokalnym i muzycznym,
która gra na wielu instrumentach, śpiewa i tańczy. 

Zajęcia usprawniające ruchowo

Dzieci z naszego Przedszkola uczestniczą
w grupowych zajęciach usprawniających ruchowo, podczas których przedszkolaki rozwijają dużą motorykę. Podczas ćwiczeń gimnastycznych i zabaw ruchowych kształtowana jest sprawność fizyczna, zwinność i koordynacja wzrokowo-ruchowa.
Przedszkolaki podczas zajęć uczą się współpracy, zdrowej rywalizacji oraz godzenia się z ewentualną przegraną.

Uroczystości przedszkolne

W życiu naszego Przedszkola uroczyście obchodzimy ważne wydarzenia. Przedszkolaki sumiennie przygotowują się, a następnie występują m.in. podczas Pasowania na Przedszkolaka, Święta Niepodległości, Konstytucji 3 Maja.
Wyczekują przyjścia św. Mikołaja, prezentują swoje teatralne talenty przed najbliższymi odgrywając Jasełka oraz popisują się swoimi możliwościami podczas Pikniku Rodzinnego.

Wszyscy bawią się podczas Walentynek, Balu Karnawałowego …

Wydarzenia tematyczne

Życie przedszkolne pełne jest niespodzianek. Przyjeżdżają do nas teatrzyki, jeździmy
na przedstawienia teatralne do CKE, w role postaci
z bajek wcielają się również nasze Panie😊
Odwiedzają nas Górnik, Policjant, Strażacy, Dentysta. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt nasze Przedszkolaki przynoszą swoje domowe zwierzątka: kanarki, patyczaki, żółwie, ślimaki, chomika, papugi, kota... 
Wspólnie bawimy się podczas Dnia Chłopaka, Kobiet, Dyni, Postaci z Bajek, Kropki, Jabłka, Pluszowego Misia, Pożegnania Zimy i wielu, wielu innych.

Basen

Zajęcia na basenie to jeden z atrakcyjnych punktów zajęć dodatkowych oferowanych przez nasze przedszkole. Dzieci 4/5/6-letnie, mogą ćwiczyć swoje umiejętności pływania na krytej pływalni
MOSiR w Czerwionce-Leszczynach. Zajęcia polegają
na intensywnych, ciekawych ćwiczeniach i zabawach oswajających z wodą, urozmaiconych elementami pomocniczymi do nauki pływania, takimi jak deski
i makarony. Dzieci powinny być wyposażone w strój pływacki (czepek silikonowy, kąpielówki/kostium kąpielowy, klapki, ręcznik). Zapewniamy pozostałe akcesoria do zabawy w wodzie.

Język Niemiecki

W naszym przedszkolu realizowany jest autorski program nauczania Pani mgr Magdaleny Nowak
z języka niemieckiego. „Język niemiecki już
w przedszkolu” który, w głównej mierze jest oparty
na dydaktyce i metodyce nauczania najmłodszych. Program wykorzystuje naturalne predyspozycje dziecka do nauki języka obcego: spontaniczność, wrażliwość, działanie intuicyjne, potrzebę ruchu, jak również krótkotrwałą koncentrację. Tematyka podzielona jest
na poszczególne miesiące. Każdy dział posiada własne zwroty, słowa, wierszyki, piosenki, rymowanki, które przy pomocy odpowiednich ćwiczeń są powtarzane
i utrwalane.

Nasze przedszkolne urodzinki

Każdy Przedszkolak obchodzi jeden, najważniejszy dzień w roku, swoje URODZINKI.

W tym szczególnym Dniu  jest radośnie, kolorowo
i smacznie, ponieważ serwowany jest pyszny tort
ze świeczkami oraz organizowane wesołe, okolicznościowe zabawy. Wszyscy składają Solenizantowi życzenia uśmiechu, samych szczęśliwych chwil, kolegów i koleżanek oraz dużo zdrówka.

Religia

Wartości chrześcijańskie odgrywają zasadniczą rolę w wychowaniu i kształtowaniu osobowości człowieka – miłość, prawda, rodzina. Na spotkaniach z panią katechetką panuje ciepła i przyjazna atmosfera. Dzieci chętnie słuchają opowieści religijnych, które uczą nas jak być dobrym i uczciwym, jak żyć i postępować na co dzień. Przedszkolaki poznają podstawy wiary, uczą się modlitw i piosenek.